בנייה ועיצוב אתרים על ידי Amoyastudio


מעגל מתופפים במסיבות פרטיות
Written by Eyal Davidoff   

איל דוידוף

מעגל מתופפים הינו רעיון מדהים לפעילות בכל סוגי המסיבות הפרטיות. מגיעים עם 15-20 תופי דג'מבה מעץ מחלקים לאורחים במעגל על הרצפה או סביב כסאות, מלמדים כמה מקצבים בסיסיים ויאללה הקצב מתחיל לזרום, עולים שירים מכל העולם, מכל התרבויות , ממקורות ישראל, מירושלים, שירי קצב ושלום.

האנרגיה עולה, מיד נכנסים למעגל מספר רוקדים ורוקדות הקצב מתחזק והשאיפה היא שכולם יהיו חלק מהאינטראקציה.

אפשר לשלב משחקי תיפוף, הפעלות, קריאות, מחיאות כף , קפיצות, ריקודים מהעולם ועוד כהנה וכהנה פעילויות. הפעילות מתאימה לסלון בית, לחצר של בית פרטי , לאולם במתנ"ס בעצם לכל מקום. אירועים שבהם מעגל מתופפים מתאים מאוד הם מסיבות רווקים ורווקות, הובלת כלה מהמקווה לפני החתונה, ימי הולדת שונים לכל סוגי הגילאים, מסיבות יום העצמאות.

לילדים אפשר לייצר חיבור עוצמתי ביניהם לבין בני גילם וההורים. אופציה נוספת לפעילות היא אירועים בטבע לאותם סוגי פעילויות והתרחשויות שבהם עשינו מעגל מתופפים במקום סגור בבית פרטי או בסלון. מעגל מתופפים המתרחש בטבע הוא עוצמתי ומרגש ובזכות החבור עם האווירה הטבעית והבלתי אמצעית, ריח הטבע, אור הכוכבים מתווסף ערך מוסף לכל הפעילות. אירועי תיפוף במדבר הם עוצמתיים בצורה בלתי רגילה בגלל החבור המדהים בין התופים לאווירה המדברית, למרחב ולהדהוד הקצב במרחבים.

מעגל מתופפים יתאים במיוחד ליום הולדת של אחד ההורים , גיבוש של צוות מהעבודה, קבוצה מחו"ל המגיעה להתארח אצלך ואתה רוצה להפתיעה במשהו מיוחד.

סוגי פעילות נוספים היכולים להתאים למעגל מתופפים הם ימי כף בחוף הים, יום המשפחה, מסיבת פרידה מאדם יקר. וכמובן גם כל האירועים המשפחתיים המתקיימים בצורה צנועה בבית או בחצר כגון: חתונה, בר מצווה, בת מצווה, ברית, בריתה, פדיון הבן, זבד הבת וחינה.

אוכלוסייה נוספת שיכולה להפיק יתרונות מפעילות של מעגל מתופפים היא אוכלוסיית הקשישים הנמצאת במתנ"סים, מרכזים קהילתיים או מרכזים תומכים כאשר כולם מתחברים לקצב, מתופפים יחדיו ומקבלים המון חיות. אפשר לציין גם אפשרות לפעילויות עם מעגלי מתופפים במסיבות גיוס, ימי הולדת 18 , מסיבות קיץ על החוף, מסיבות הפתעה לימי הולדת.