בנייה ועיצוב אתרים על ידי Amoyastudio


ירושלים בירת הקצב העולמית - מעגלי מתופפים וקצב כגשר בין תרבויות
Written by Eyal Davidoff   

 

איל דוידוף
ירושלים היא צירו הפיסי, הגיאוגרפי , הרוחני והדתי של העולם מזה אלפי שנים. משחר הימים רצו כובשים ואימפריות לשלוט בה ועצם האחיזה בהר הבית כמייצג בצורה המובהקת ביותר את ירושלים הייתה לסמל סטטוס לכל אימפריה ומנהיג. ניסיונות שליטה אלו לא באו בבחינת "דברים של מה בכך" אלה הביאו לידי ביטוי את האמונה הרווחת שירושלים היא עיר "ההתחלה והסיום בשלום" של כל התהליכים האוניברסאליים והאנושיים.

3 הדתות האוחזות בה מאמינות שממנה נברא העולם והאדם, שקרו בה המאורעות החשובים ביותר בתולדות העולם ודרכה עברו הדמויות המרכזיות שהשפיעו על מהלך ההיסטוריה האנושית. לכן באה לעולם אמונתם של שליטים ואימפריות שרק אם יאחזו בירושלים, בהר הבית ובאבן השתייה הם יבשרו לעולם על עליונותם ועליונות אמונתם.

לעניות דעתי הגיע הזמן לשנות תפישה ופרקטיקה זו מן היסוד.

צריך לראות בכל החוליות של ההיסטוריה הירושלמית, חלקים של מעגל אחד שלם אפשר לכנות אותו "מעגל הנצח הירושלמי" והחוליה הסופית צריכה להיות חוליה שמחברת ביחד... את כל תקופות השליטה והאמונות שהיו דומיננטיות בעברה של ירושלים על הציר ההיסטורי (Y) ואת כל בני האדם והעמים החיים היום על הציר הגיאוגרפי (X)... בקצב לב אחד, בתשתית, בפעולה שמחזירה את החבור המשותף בין כל בני האדם ומדגישה את המקום של "האלוהים האחד" לכל האנושות.

יאמרו אנשים ובמידה רבה של צדק שגם לאכול או לנשום היא פעולה המשותפת לכל בני האדם אך לתיפוף יש את העוצמה הראשונית להרים את בני האדם והדתות ממקום של "כמיהה ותפילה" לאחדות ופעילות רוחנית מפוצלת... למקום סנכרון רוחני- אנרגטי- קצבי מאוחד.