בנייה ועיצוב אתרים על ידי Amoyastudio


מעגל מתופפים לטפול בהתמכרויות שונות וכאמצעי לפריקת אגרסיות
Written by Eyal Davidoff   

איל דוידוף 

לאורך 14 השנים האחרונות התנסינו במאות פעילויות של מעגל מתופפים עם אוכלוסיות וקהלים שונים העונות להגדרות שבכותרת. לא ליווינו פעילויות אלו במחקר קליני ממושך כך שאיני יכול להציג נתונים שיהיו קבילים על גורמי הערכה מדעיים אך אוכל לתת סקירה והערכה מניסיוני וחוויותיי על התמורות ואפשרויות הפעילות עם הכלי שנקרא מעגל מתופפים לגבי קבוצות מיקוד אלו.

תיפוף על תוף דג'מבה מחבר אותך ישירות לפיזיות שלך, למחשבה שלך ולנשמה שלך , התיפוף הוא עוצמתי מאוד ומוציא תדרים עמוקים וסוחפים.

קבוצת ילדים היפר אקטיביים מתחילה לדפוק בתופים, בתחילה אין סנכרון ביניהם, כל אחד דופק ודופק בקצב ובאנרגיה משלו, חצי שעה, ארבעים דקות (לפעמים בהרבה פחות זמן) עד שנפרקת הרבה מהאנרגיה ואז מתרחשת טרנספורמציה אצל המשתתפים כשכל האנרגיה והקצב המשתחרר הופך לאנרגיה וקצב מסונכרן ומאוחד.

קבוצות של גברים אלימים ונשים שחוו אלימות עוברים בתיפוף את אותה ההתמרה כל אחד בדרכיו שלו. יצא לנו לעשות עשרות מעגלי מתופפים לקבוצות של מכורים לאלכוהול ולסמים שעוברים תהליכי גמילה, שמנו לב שהקצב והאנרגיה של התופים והתיפוף (יש עשרות מחקרים מדעיים קליניים שמאששים טענות אלו) מושכים לכיוון ופועלים על אותם מרכזים במוח האחראיים לתופעת ההתמכרות ומאפשרים התמרה של ההתמכרות לפורקן חיובי וליצירה בונה.

ישנם עשרות סיטואציות וקבוצות התייחסות שונות שיכולות להפיק תמורות משמעותיות משימוש בכלי הנקרא מעגל מתופפים.

הסקירה במאמר זה היא על קצה המזלג בקרוב אוציא מאמר גדול ומקיף בתחום.